Zbiórka darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu informację od Burmistrza Leżajska:

"Trwa bandycki rosyjski napad na Ukrainę.
Od rozpoczęcia agresji w czwartek (24 lutego) do dzisiaj granicę z Polską przekroczyło już ponad 200 tys. osób - uciekają z niewielkim dobytkiem, nikt nie wie, kiedy będą mogli wrócić do swojej ojczyzny.

Każdy z nas może im pomóc!

Od wtorku, 1 marca leżajskie szkoły i przedszkola oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku rozpoczynają akcję zbiórki pomocy rzeczowej: „Dar serca dla narodu ukraińskiego”.

Po bezpośrednich rozmowach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa wiemy, czego od nas potrzebują.
Akcja prowadzona będzie we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych oraz Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

Zbierane będą m.in.:

● żywność, ale tylko ta długoterminowa, jak makaron, ryż, konserwy itd.
● śpiwory,
● koce,
● pościel,
● środki higieny osobistej, takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych,
● ręczniki papierowe,
● świece,
● baterie czy zapalniczki,
● środki opatrunkowe,
● apteczki.

WAŻNE!

Dary należy przekazywać w kartonach z opisem tego, co znajduje się w środku! Prosimy nie zaklejać kartonów oraz pamiętać o tym, aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka. Dary będą zbierane od wtorku. Następnie zebrana pomoc częściowo zostanie przekazana ukraińskim uchodźcom przebywającym na terenie Leżajska, bowiem uciekinierzy z ogarniętej wojną Ukrainy są również w naszym mieście. Reszta zebranych darów zostanie przewieziona na Ukrainę.

Mieszkańcy Leżajska, którzy chcieliby udzielić schronienia, sfinansować bądź ufundować wyżywienie, lub pomóc jeszcze w inny sposób proszeni są o kontakt z pracownikiem urzędu miejskiego Panią Magdaleną Borek osobiście lub telefonicznie:

tel. stacjonarny - 17 242 73 33 wewn. 127, tel. kom. – 504 154 277

Ireneusz Stefański, Burmistrz Leżajska"

Dary zbieramy w naszym budynku szkolnym i przedszkolnym, akcję koordynuje Szkolna Grupa Wolontariatu.
Serdecznie zapraszam o włączenie się w akcję, a tym samym żywą lekcję wychowania ku wartościom dla naszych dzieci.

Beata Wójtowicz, Dyrektor Zespołu