Obchody Dnia Patrona Szkoły - Mikołaja KopernikaMikołaj Kopernik ur. 19 lutego 1473 roku w Toruniu zm. 21 maja 1543r. Jest Patronem nasze Szkoły. Był prawnikiem, urzędnikiem, lekarzem, duchownym, doktorem prawa kanonicznego. Zajmował się astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową katrografią i filologią. Bywa też nazywany fizykiem i filozofem.

Obchody Dnia Patrona Szkoły
W związku z licznymi zaintersowaniami jakie posiadał Mikołaj Kopernik naszym Uczniom proponujemy udział w różnych konkursach (przewidziane są dyplomy, upominki)

Jak Kopernik Patron Szkoły
Chcemy sięgać poprzez gwiazdy
By budować swoją przyszłość
By szczęśliwy mógł być każdy

1. Szkolny Konkurs plastyczny - Wszechśwat 500 lat po Koperniku
Prace plastyczne wykonane w formacie A3 przynosimy do 27 kwietnia 2022r. do p. Marii Lizak
Konkurs przeznaczony jest dla uczniow z klas 1-8. Prace można wykonać w formacie A3 lub A4 dowolną techniką. Oceniana będzie pomysłowość, walory plastyczne, estetykę i staranność.
2. Turniej Szachowy z Mikołajem Kopernikiem - 19 kwietnia 2022r. (wtorek godz. 12.00) zgłoszenia do p. Andrzeja Mazurkiewicza (osobno rozgrywane bedą kategoria chłopców i dziewcząt) 
3.Szkolny konkurs fotograficzny"Śniadanie z Mikołajem Kopernikiem" Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII. Zadanie polega na przygotowaniu propozycji śniadania nawiązującego do osoby Mikołaja Kopernika. Wykonaniu fotografii i przesłaniu jej na adres    e-mail Organizatorów. Liczą się oryginalne pomysły i kreatywność. Możecie podejść do zadania z humorem. Zapraszamy do zabawy! Można zaangażować całą rodzinę. 
Zdjęcia należy przesłać na adres: amazurkiewicz©sp1.lezajsk.pl do 27 kwietnia 2022r.  
4. Szkolny konkurs układania kostki Rubika - odbędzie się 21 kwietnia 2022r. (czwartek) na lekcji 4 w sali Nr 1. Dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę. Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać dosłownie u każdego z nas tak przecież potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów. Zgłoszenia do p. Andrzeja Mazurkiewicza 
5. Szkolny konkurs znajomości - Tabliczki mnożenia Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów z klasa 1-8. Odbędzie się on w dniu 25 kwietnia 2022r. na 6 lekcji w sali informatycznej za pomocą programu komputerowego - HEXELON - tabliczka mnożenia - Zgłoszenia do p. Andrzeja Mazurkiewicza 
6. Szkolny konkurs na przebranie - "Bądź Kopernikiem przez jeden dzień w szkole" Konkurs odbędzie się 28 kwietnia 2022r. (czwartek). Oceniane będą walory estetyczne w zakresie stroju, pomysłowość oraz podobieństwo do zaznanego wizerunku Patrona. 
7. Szkolny konkurs recytatorski - "Wiersz o Mikołaju Koperniku"
Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie poetyckim. Zadaniem uczestników jest napisanie wiersza o Mikołaju Koperniku. Wiersz może być rymowany, śmieszny lub poważny. Oceniając będziemy brali pod uwagę: zgodność z tematem, poprawność językową, pomysłowość i oryginalność.
Termin złożenia prac do p. Jolanty Płachty do 05.05.2022r.

Podsumowanie konkursów w ramach obchodów Dania Patrona odbędzie się na apelu w dniu 12 maja 2022r.

Cele: 
1Poznanie życia i twórczości Mikołaja Kopernika.  
2. Wzbogacenie wiedzy o patronie szkoły.  
3. Zaznajomienie z epoką renesansu, w której żył Mikołaj Kopernik.  
4. Rozwijanie wyobraźni i zainteresowań uczniów.  
5. Rozwijanie indywidualnych umiejętności i talentów uczniów.  
6. Propagowanie wśród uczniów sylwetki wielkiego Polaka.  
7. Integracja społeczności szkolnej poprzez rozwój tradycji szkoły.  
8. Doskonalenie umiejętności współpracy w zespole.  
9. Kształtowanie i rozwijanie umiejętności uczciwej rywalizacji wśród uczniów.  
10. Kształtowanie umiejętności publicznego wypowiadania się i autoprezentacji.

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2024

PoWtŚrCzPiSoNi
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930