Rekrutacja do kl.1

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku uprzejmie zawiadamia,
że w dniach od 14 do 16 marca 2022 r.
w godz. 8:00-17:00 w sekretariacie szkoły prowadzone będą

zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

Przy zapisie dziecka należy przedłożyć dowód osobisty rodzica. Wniosek (dla dzieci spoza obwodu) powinien być kompletny – z dokumentami potwierdzającymi kryteria ustalone przez Radę Miasta (Uwaga: nowa uchwała dot. kryteriów!)
Jednocześnie prowadzone będą zapisy do świetlicy szkolnej.

Obwód szkoły: 28 Maja, Akacjowa, Blacharska, Bławatkowa, Błonie, Boczna Moniuszki, Burmistrzów Zawilskich, Ks. J. Dudziaka, Fiołkowa, T. Furgalskiego, Garncarska, Stanisława Gduli, Górna, Grunwaldzka, Irysowa, Św. Jadwigi Królowej, Jarosławska, Pl. R. Jaszowskiego, Klonowa, Konwaliowa, A.R. Koszackiego, Krokusowa, Krótka, Kpt. J. Kuczka, Dolna, Kwiatowa, Lawendowa, Lipy, Łagodna, A. Mickiewicza do nr 27, T. Nizińskiego, St. Moniuszki, Nizinna, Ogrodowa, Piekarska, Podzwierzyniec, Wł. Reymonta, Rynek, Rzeszowska, Sandomierska do nr 5, Wł. Sikorskiego, Spokojna, Sportowa, Studzienna, Szkolna, K. Szymanowskiego, Targowa, Pl. Targowy, Tulipanowa, Wałowa, Wierzbowa, Zaciszna, Zmuliska, Żwirki i Wigury.

Dyrektor Szkoły

Wzory formularza (dzieci z obwodu) i wniosku (dzieci spoza obwodu) do pobrania ze strony internetowej sp1.lezajsk.pl (w zakładce REKRUTACJA) lub w sekretariacie szkoły.

Zbiórka darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu informację od Burmistrza Leżajska:

"Trwa bandycki rosyjski napad na Ukrainę.
Od rozpoczęcia agresji w czwartek (24 lutego) do dzisiaj granicę z Polską przekroczyło już ponad 200 tys. osób - uciekają z niewielkim dobytkiem, nikt nie wie, kiedy będą mogli wrócić do swojej ojczyzny.

Każdy z nas może im pomóc!

Od wtorku, 1 marca leżajskie szkoły i przedszkola oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku rozpoczynają akcję zbiórki pomocy rzeczowej: „Dar serca dla narodu ukraińskiego”.

Po bezpośrednich rozmowach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa wiemy, czego od nas potrzebują.
Akcja prowadzona będzie we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych oraz Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

Zbierane będą m.in.:

● żywność, ale tylko ta długoterminowa, jak makaron, ryż, konserwy itd.
● śpiwory,
● koce,
● pościel,
● środki higieny osobistej, takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych,
● ręczniki papierowe,
● świece,
● baterie czy zapalniczki,
● środki opatrunkowe,
● apteczki.

WAŻNE!

Dary należy przekazywać w kartonach z opisem tego, co znajduje się w środku! Prosimy nie zaklejać kartonów oraz pamiętać o tym, aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka. Dary będą zbierane od wtorku. Następnie zebrana pomoc częściowo zostanie przekazana ukraińskim uchodźcom przebywającym na terenie Leżajska, bowiem uciekinierzy z ogarniętej wojną Ukrainy są również w naszym mieście. Reszta zebranych darów zostanie przewieziona na Ukrainę.

Mieszkańcy Leżajska, którzy chcieliby udzielić schronienia, sfinansować bądź ufundować wyżywienie, lub pomóc jeszcze w inny sposób proszeni są o kontakt z pracownikiem urzędu miejskiego Panią Magdaleną Borek osobiście lub telefonicznie:

tel. stacjonarny - 17 242 73 33 wewn. 127, tel. kom. – 504 154 277

Ireneusz Stefański, Burmistrz Leżajska"

Dary zbieramy w naszym budynku szkolnym i przedszkolnym, akcję koordynuje Szkolna Grupa Wolontariatu.
Serdecznie zapraszam o włączenie się w akcję, a tym samym żywą lekcję wychowania ku wartościom dla naszych dzieci.

Beata Wójtowicz, Dyrektor Zespołu

Aktualności 2022