Newsy - Kategoria ''

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 14 listopada 2019 starszaki z grupy WIEWIÓRKI, pod opieką swoich nauczycielek W. Kurasiewicz i K. Sęk, przygotowały dla swoich młodszych kolegów przepiękną inscenizację, obrazującą odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wspólnie śpiewaliśmy  patriotyczne pieśni. Wszystkim  udzielił się podniosły i radosny nastrój tej chwili.
wiolak poniedziałek 18 listopada 2019 - 15:17:17 Czytaj resztę

Promyczki: - Do Hymnu!

Wspólnie z tysiącami dzieci i uczniów, w piątek 8 listopada o godzinie 11:11, odśpiewaliśmy Hymn naszego narodu.
wiolak poniedziałek 18 listopada 2019 - 15:13:36 Czytaj resztę

SPOTKANIE Z SPARTA LEŻAJSK

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KLUBU SPARTA LEŻAJSK

W dniu 23.10.2019r. nasze Promyczki brały udział  w spotkaniu  z przedstawicielami klubu sportowego SPARTA. Celem tej krótkiej wizyty, było uświadomienie dzieciom, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla człowieka w każdym wieku. Reprezentanci klubu zachęcali dzieci do podejmowania różnych działań, które pozytywnie wpłyną na  rozwój ich sprawności fizycznej  i psychicznej.
wiolak poniedziałek 18 listopada 2019 - 15:07:59 Czytaj resztę

KOLOROWE BOMBKI

Z inicjatywy Rady Rodziców grupy „Wiewiórki”, najstarsze dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły, w dniu 7 grudnia, w wycieczce autokarowej do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębnie.  Wycieczka była bardzo udana. Uczestnicy brali udział w warsztatach i samodzielnie ozdabiali swoje bombki. Wcześniej, mieli także możliwość zamówić  i zakupić bombki ze swoim imieniem.  Wyjazd przyniósł wszystkim uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń i wprowadził   w świąteczny nastrój.

wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:41:15 Czytaj resztę

IDZIE ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Białą brodą świeci. Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci.
5 grudnia Mikołaj przyszedł do naszego przedszkola i wszystkim przedszkolakom rozdał przepiękne prezenty. Odwiedził wszystkie grupy, tańczył i śpiewał razem z dziećmi.  Dzieci były zachwycone zabawą z Mikołajem.  W podziękowaniu za przybycie do przedszkola, zaśpiewały mu  piosenki i powiedziały piękne wiersze. Dzieci przygotowały także  i wręczyły niecodziennemu gościowi, okolicznościowe laurki. Mikołaj, był tak zachwycony postawą naszych przedszkolaków, że nocą jeszcze raz odwiedził przedszkole. Zostawił dzieciom, do wspólnej zabawy, piękne gry i zabawki.

wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:36:38 Czytaj resztę

ANDRZEJKOWE ZABAWY

W przedszkolu kultywujemy zwyczaje i tradycje ludowe. Także w tym roku nie zabrakło wróżb i zabaw związanych ze świętym Andrzejem.  Młodsze dzieci wspólnie  z nauczycielkami świetnie się bawiły podczas andrzejek. Natomiast starszaki, uczestniczyły w warsztatach andrzejkowych w leżajskim muzeum.

wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:28:52 Czytaj resztę

PASOWANIE

I NADSZEDŁ TEN DZIEŃ…

29 listopada, nasi najmłodsi przedszkolacy przeżywali wielkie wydarzenie – Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci, wspólnie ze starszym rodzeństwem uczęszczającym obecnie do przedszkola, przedstawiły piękny program artystyczny, który przygotowała wychowawczyni grupy Pani Alina Szura. Następnie dyrektor Zespołu, Pani Beata Wójtowicz pasowała każde dziecko na „prawdziwego” przedszkolaka. Na zakończenie uroczystości nowe pokolenie przedszkolaków otrzymało pamiątkowe dyplomy i słodkie kuferki.

wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:22:15 Czytaj resztę

FESTIWAL TECHNIKI W ZST

W dniu 5 października starsze grupy z naszego przedszkola brały udział w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku.    Dzieci uczestniczyły w różnych pokazach naukowych, technicznych, artystycznych  i kulinarnych.  Miały także możliwość prowadzić samochód i gokarty. Przedszkolaki były zachwycone atrakcjami naukowymi przygotowanymi przez gospodarzy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i przyjaciołom przedszkola za oprowadzenie nas po ekspozycji.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:47:44 Czytaj resztę

WARSZTATY KULINARNE

27 listopada dzieci z grupy WIEWIÓRKI  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Mazur – koordynator ds. zdrowego żywienia.     Zajęcia bardzo się podobały naszym przedszkolakom. Dzieci przygotowały dwa dania: kulki kokosowe ( zdrowe pralinki a’la Rafaello ) oraz sok owocowo- warzywny.  Własnoręcznie wykonany  posiłek bardzo wszystkim smakował, nawet niejadkom.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:08:49 Czytaj resztę

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

Wybór zawodu nie jest łatwą sprawą. Wiedzą o tym ci, którzy tę decyzję muszą podjąć. Dlatego w przedszkolu, wpisując się  w kierunki polityki oświatowej państwa, w roku szk. 2018/2019 dzieci poznają zawody wykonywane przez rodziców. W dniu 27 września gościliśmy mamę Jasia, która przybliżyła dzieciom pracę nauczyciela wychowania fizycznego. Wspólnie ćwiczyliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki sportowe. Wizyta była bardzo owocna. 3 października nasze przedszkole odwiedziła mama Nadii, która jest lekarzem. Opowiedziała  nam o pracy w zawodzie lekarza i narzędziach jakimi się posługuje. Chętne dzieci, za pomocą stetoskopu, mogły posłuchać bicia serca swojego kolegi albo zajrzeć do ucha i zobaczyć co w nim się znajduje. Natomiast 23 października, nasze przedszkole odwiedził tata Szymonka, który jest leśnikiem    Przybył do nas razem ze swoim współpracownikiem. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany o pracy leśników podczas zimy i przywiezione przez gości eksponaty darów lasu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie spotkań z naszymi przedszkolakami.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:01:15 Czytaj resztę
Idź do strony  1 2 3 4 »