Newsy - Kategoria ''

KOLOROWE BOMBKI


 Z inicjatywy Rady Rodziców grupy „Wiewiórki”, najstarsze dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły, w dniu 7 grudnia, w wycieczce autokarowej do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębnie.  Wycieczka była bardzo udana. Uczestnicy brali udział w warsztatach i samodzielnie ozdabiali swoje bombki. Wcześniej, mieli także możliwość zamówić  i zakupić bombki ze swoim imieniem.  Wyjazd przyniósł wszystkim uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń i wprowadził   w świąteczny nastrój.


wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:41:15 Czytaj resztę

IDZIE ŚWIĘTY MIKOŁAJ


 Białą brodą świeci. Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci. 
5 grudnia Mikołaj przyszedł do naszego przedszkola i wszystkim przedszkolakom rozdał przepiękne prezenty. Odwiedził wszystkie grupy, tańczył i śpiewał razem z dziećmi.  Dzieci były zachwycone zabawą z Mikołajem.  W podziękowaniu za przybycie do przedszkola, zaśpiewały mu  piosenki i powiedziały piękne wiersze. Dzieci przygotowały także  i wręczyły niecodziennemu gościowi, okolicznościowe laurki. Mikołaj, był tak zachwycony postawą naszych przedszkolaków, że nocą jeszcze raz odwiedził przedszkole. Zostawił dzieciom, do wspólnej zabawy, piękne gry i zabawki.

wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:36:38 Czytaj resztę

ANDRZEJKOWE ZABAWY


      W przedszkolu kultywujemy zwyczaje i tradycje ludowe. Także w tym roku nie zabrakło wróżb i zabaw związanych ze świętym Andrzejem.  Młodsze dzieci wspólnie  z nauczycielkami świetnie się bawiły podczas andrzejek. Natomiast starszaki, uczestniczyły w warsztatach andrzejkowych w leżajskim muzeum.

wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:28:52 Czytaj resztę

PASOWANIE


I NADSZEDŁ TEN DZIEŃ… 

29 listopada, nasi najmłodsi przedszkolacy przeżywali wielkie wydarzenie – Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci, wspólnie ze starszym rodzeństwem uczęszczającym obecnie do przedszkola, przedstawiły piękny program artystyczny, który przygotowała wychowawczyni grupy Pani Alina Szura. Następnie dyrektor Zespołu, Pani Beata Wójtowicz pasowała każde dziecko na „prawdziwego” przedszkolaka. Na zakończenie uroczystości nowe pokolenie przedszkolaków otrzymało pamiątkowe dyplomy i słodkie kuferki.  


wiolak czwartek 17 stycznia 2019 - 09:22:15 Czytaj resztę

FESTIWAL TECHNIKI W ZST


 W dniu 5 października starsze grupy z naszego przedszkola brały udział w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku.    Dzieci uczestniczyły w różnych pokazach naukowych, technicznych, artystycznych  i kulinarnych.  Miały także możliwość prowadzić samochód i gokarty. Przedszkolaki były zachwycone atrakcjami naukowymi przygotowanymi przez gospodarzy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i przyjaciołom przedszkola za oprowadzenie nas po ekspozycji.


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:47:44 Czytaj resztę

WARSZTATY KULINARNE


27 listopada dzieci z grupy WIEWIÓRKI  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Mazur – koordynator ds. zdrowego żywienia.     Zajęcia bardzo się podobały naszym przedszkolakom. Dzieci przygotowały dwa dania: kulki kokosowe ( zdrowe pralinki a’la Rafaello ) oraz sok owocowo- warzywny.  Własnoręcznie wykonany  posiłek bardzo wszystkim smakował, nawet niejadkom.


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:08:49 Czytaj resztę

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW


 Wybór zawodu nie jest łatwą sprawą. Wiedzą o tym ci, którzy tę decyzję muszą podjąć. Dlatego w przedszkolu, wpisując się  w kierunki polityki oświatowej państwa, w roku szk. 2018/2019 dzieci poznają zawody wykonywane przez rodziców. W dniu 27 września gościliśmy mamę Jasia, która przybliżyła dzieciom pracę nauczyciela wychowania fizycznego. Wspólnie ćwiczyliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki sportowe. Wizyta była bardzo owocna. 3 października nasze przedszkole odwiedziła mama Nadii, która jest lekarzem. Opowiedziała  nam o pracy w zawodzie lekarza i narzędziach jakimi się posługuje. Chętne dzieci, za pomocą stetoskopu, mogły posłuchać bicia serca swojego kolegi albo zajrzeć do ucha i zobaczyć co w nim się znajduje. Natomiast 23 października, nasze przedszkole odwiedził tata Szymonka, który jest leśnikiem    Przybył do nas razem ze swoim współpracownikiem. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany o pracy leśników podczas zimy i przywiezione przez gości eksponaty darów lasu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie spotkań z naszymi przedszkolakami.


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:01:15 Czytaj resztę

DARY PANI JESIENI DLA ZWIERZĄT LEŚNYCH


    Pod takim hasłem, w naszym przedszkolu, zbieraliśmy  jesienne owoce. Akcję zainicjowała grupa MISIÓW wraz ze swoją nauczycielką, Panią Cecylią Matuszko. Przyłączyły się do niej także pozostałe grupy.     Wszystkie kasztany, żołędzie, orzechy leżące pod drzewami w pobliżu  przedszkola, zostały zebrane   i  znalazły się w koszyczkach naszych przedszkolaków.  Zebrane dary zostały przekazane Nadleśnictwu Leżajsk. Zimową porą będą miłym poczęstunkiem dla leśnych zwierząt. Widoczne na zdjęciach „jesienne ludziki” zostały wykonane przez dzieci i rodziców z grupy WIEWIÓRKI podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w Julinie w domku myśliwskim.


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 20:49:06 Czytaj resztę

OWCOWE SZASZŁYCZKI


 Poznając dary jesieni, które czekają na nas w sadach, najmłodsze dzieci z grupy Żabki,  komponowały z owoców pięknie wyglądające i smaczne szaszłyki.  Przed przystąpieniem do działań wszyscy umyli ręce. Dzieci zachowały także szczególną ostrożność podczas pracy. Wykonane przez małych przedszkolaków owocowe szaszłyki, wszystkim bardzo smakowały.  


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 20:42:57 Czytaj resztę

WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI


        W dniu 20 września, dzieci z grup: Biedronki, Motylki i Wiewiórki uczestniczyły  w wycieczce do siedziby Policji w Leżajsku. Podczas wycieczki miały możliwość poznać charakter pracy, poznać wygląd umundurowania policji. Przedszkolaki poznały policyjnego psa, którego opiekun przekazał dzieciom ważne informacje dotyczące zachowania się człowieka w razie ataku agresywnego zwierzęcia. Wycieczka była bardzo owocna, poszerzyła wiedzę przedszkolaków o środowisku społecznym i utrwaliła wiadomości.


wiolak poniedziałek 14 stycznia 2019 - 09:24:55 Czytaj resztę
Idź do strony  1 2 3 4 »

WITAJCIE


Serwis oparty na

e107