Newsy - Kategoria ''

DARY PANI JESIENI DLA ZWIERZĄT LEŚNYCH


    Pod takim hasłem, w naszym przedszkolu, zbieraliśmy  jesienne owoce. Akcję zainicjowała grupa MISIÓW wraz ze swoją nauczycielką, Panią Cecylią Matuszko. Przyłączyły się do niej także pozostałe grupy.     Wszystkie kasztany, żołędzie, orzechy leżące pod drzewami w pobliżu  przedszkola, zostały zebrane   i  znalazły się w koszyczkach naszych przedszkolaków.  Zebrane dary zostały przekazane Nadleśnictwu Leżajsk. Zimową porą będą miłym poczęstunkiem dla leśnych zwierząt. Widoczne na zdjęciach „jesienne ludziki” zostały wykonane przez dzieci i rodziców z grupy WIEWIÓRKI podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w Julinie w domku myśliwskim.


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 20:49:06 Czytaj resztę

OWCOWE SZASZŁYCZKI


 Poznając dary jesieni, które czekają na nas w sadach, najmłodsze dzieci z grupy Żabki,  komponowały z owoców pięknie wyglądające i smaczne szaszłyki.  Przed przystąpieniem do działań wszyscy umyli ręce. Dzieci zachowały także szczególną ostrożność podczas pracy. Wykonane przez małych przedszkolaków owocowe szaszłyki, wszystkim bardzo smakowały.  


wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 20:42:57 Czytaj resztę

WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI


        W dniu 20 września, dzieci z grup: Biedronki, Motylki i Wiewiórki uczestniczyły  w wycieczce do siedziby Policji w Leżajsku. Podczas wycieczki miały możliwość poznać charakter pracy, poznać wygląd umundurowania policji. Przedszkolaki poznały policyjnego psa, którego opiekun przekazał dzieciom ważne informacje dotyczące zachowania się człowieka w razie ataku agresywnego zwierzęcia. Wycieczka była bardzo owocna, poszerzyła wiedzę przedszkolaków o środowisku społecznym i utrwaliła wiadomości.


wiolak poniedziałek 14 stycznia 2019 - 09:24:55 Czytaj resztę

20 IX - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


                Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka (20 IX),  który od kilku lat świętujemy, przebiegł  w bardzo miłej   i wesołej atmosferze.  Z tej okazji, każde dziecko  zdmuchnęło „urodzinową” świeczkę.                     Przedszkolaki  brały udział w konkursach i zabawach zorganizowanych  przez  nauczycielki poszczególnych grup, a chętne dzieci przebrały się w ulubione postaci z bajek. Również  na buziach naszych najmłodszych przedszkolaków z grupy ŻABKI, które przechodziły okres adaptacji,  gościł wesoły uśmiech.  Święto było bardzo udane.

 
wiolak poniedziałek 14 stycznia 2019 - 09:15:54 Czytaj resztę

RADOSNY WEEKEND W PROMYCZKU


 


Drugi weekend czerwca 2018 roku przyniósł dla  społeczności przedszkola wiele radosnych przeżyć. Dzieci z naszego przedszkola, pod opieką rodziców, uczestniczyły w różnych wydarzeniach kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych organizowanych w naszym mieście. Od wielu lat nasi przedszkolacy uczestniczą, z wielkimi sukcesami, w festiwalu „Iskierka” Najpierw był to Festiwal Piosenki Przedszkolnej, a od 2 lat funkcjonuje jako Powiatowy Przedszkolny Festiwal Talentów. W tym roku nasze przedszkole reprezentowali: Dorotka Działo, Marysia Murdzia, Martusia Turczyn, Izabelka Tabin (laureat), Judytka Lorfing, Oleńka Cichoń, Wikuś Kotuła ( laureat i nagroda jury dziecięcego) i Lilianka Baran (laureat). W organizowanym w sobotę 8 czerwca „5 Leżajskim  Biegu Zośki Turosz” nasze reprezentantki zdobyły bardzo wysokie miejsca: Karolinka Kuźniar -1 miejsce  i Hania Darocha -3miejsce. W zawodach wędkarskich dla dzieci organizowanych na leżajskiej Florydzie, o Puchar Dyrektora MOSiR w Leżajsku - Michałek Bieszczad zdobył 1 miejsce i Julia Bieszczad 3 miejsce.  Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.          
wiolak wtorek 19 czerwca 2018 - 14:12:23

Mam talent


PRZEDSZKOLNY TYDZIEŃ TALENTÓW W PROMYCZKU 
W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole uzyskało  tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, jak napisała w piśmie z dnia 28 marca 2011r. Pani Minister Katarzyna Hall, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci.  Na frontowej ścianie budynku przedszkola, w kwietniu 2011 roku, została zawieszona tablica upamiętniająca to wydarzenie. Raz w roku, z tej okazji, odbywa się w przedszkolu uroczystość pod hasłem: „ Małe – Wielkie Talenty”, podczas której dzieci z każdej grupy prezentują, w różnych formach, swoje talenty . Corocznie składamy  do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie sprawozdanie z działań przedszkola ukierunkowanych na rozwój uzdolnień naszych przedszkolaków. Od czterech lat, z inspiracji nauczycielki Wioletty Kurasiewicz, działania nasze przybrały nową formę o nazwie: „ Przedszkolny Tydzień Talentów”. Odpowiedzialne nauczycielki przeprowadzają w tym czasie finały konkursów: plastycznego, wokalnego, recytatorskiego i dla starszych dzieci - sprawnościowego. Działania przedszkola związane z rozwijaniem  uzdolnień dzieci budzą wiele pozytywnych emocji w środowisku. W  komisjach konkursowych pracują rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście  - profesjonaliści  w dziedzinach artystycznych. Serdecznie im, jeszcze raz, dziękujemy za poświęcony czas.
wiolak wtorek 15 maja 2018 - 14:16:44 Czytaj resztę

„WZRASTAJ Z RUCHEM”


16 kwietnia 2018 r.
„WZRASTAJ Z RUCHEM”- Olimpiada sportowa dla leżajskich przedszkolaków
Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Leżajsku
Dziękujemy:
za puchary, dyplomy i medale dla wszystkich małych sportowców - p. I. Stefanskiemu (Burmistrzowi Leżajska); za pomoc w organizacji i przebiegu zawodów - rodzicom dzieci z Promyczka: p. Maciejowi Blujowi (inicjatorowi imprezy), p. M. Kasper i R. Tulei; za przygotowanie dzieci - opiekunom najmłodszych z PM nr 4, PM nr 3 Bajki oraz PM nr 2 Promyczka.
wiolak poniedziałek 07 maja 2018 - 10:42:08

Minizoo


Wszystkie starsze grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do MINI ZOO w sklepie „Majster” w Leżajsku. Były to bardzo  ciekawe i kształcące wyjazdy. Wielkim przeżyciem dla dzieci była jazda autokarem, a jeszcze większym obserwowanie zachowania egzotycznych zwierząt. Pracownik firmy,  Pan Paweł, nota bene absolwent naszego przedszkola, przekazał dzieciom bardzo dużo interesujących wiadomości na temat ich życia. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci miały możliwość m.in. dotknąć skóry węża, obejrzeć zrzuconą przez kraba wylinkę, obserwować karmienie legwana oraz  różnych gatunków ryb. Wycieczki do MINI ZOO przyczyniły się do rozwoju zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci. Z przyjemnością wrócimy tam jeszcze raz. Serdecznie dziękujemy firmie „Majster” za bezpłatny transport i poznanie różnych gatunków zwierząt. 

wiolak niedziela 04 marca 2018 - 18:49:21 Czytaj resztę

Bal przebierańsców


Dzień 16 stycznia był dla naszego przedszkola dniem szczególnym i długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. W tym dniu odbył się BAL PRZEBIERANCÓW. Jak za dotknięciem magicznej różdżki - przedszkole zamieniło się w czarodziejską krainę, pełną wróżek, księżniczek, królów, rycerzy, super bohaterów, postaci reprezentujących bardzo szlachetne zawody i przepięknych zwierzątek. Wszyscy byli gotowi na wesołą zabawę i się nie zawiedli. Tańce i zabawy poprowadzone przez wodzireja na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Przepraszamy za nieprawidłową datę na zdjęciach, najlepiej napisać, że zrobił to chochlik. Niestety było to niedopatrzenie przedszkolnego fotografa.


wiolak niedziela 04 marca 2018 - 18:38:29

Lekcja w muzeum


W grudniu, obie grupy  6-latków, uczestniczyły w zajęciach „Moja własna ozdoba świąteczna”,  które zorganizowane były przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Dzieci z zachwytem oglądały różnorodne dekoracje i ozdoby świąteczne. Podczas bardzo ciekawej prezentacji, przygotowanej przez pracowników muzeum, poznały zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.    Następnie każde dziecko, samodzielne, wykonało swoją ozdobę choinkową. Dzieci włożyły w tę pracę dużo serca i pomysłowości. Przepięknie wykonane bombki ozdobiły domowe choinki.


wiolak niedziela 04 marca 2018 - 10:20:05 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4 »

WITAJCIE


Serwis oparty na

e107