Newsy - Kategoria ''

Świąteczne pierniczki


Tradycyjnie już w przed Świętami Bożego Narodzenia  w przedszkolu pachnie miodem, goździkami, imbirem, cynamonem…To  znak, że przedszkolaki pieką świąteczne pierniczki. Dzieci z grupy MISIÓW, BIEDRONEK, MOTYLKÓW i WIEWIÓREK, przy pomocy wychowawczyń, mam i pań     z obsługi, dołożyły wszelkich starań, aby ich wypieki były najpiękniejsze. Po upieczeniu, wszystkie pierniczki, zostały przez dzieci przepięknie przyozdobione lukrem i kolorowymi cukierkami. Następnie  zostały ułożone w pudełkach i spokojnie czekały na przedszkolną Wigilię, kiedy następuje czas konsumpcji. Także najmłodsza grupa ŻABKI włączyła się w przygotowanie  wigilijnego stołu i ozdabiała swoje pierniczki kolorowym, słodkim lukrem.  
Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za poświęcony czas i piękną współpracę.

wiolak niedziela 04 marca 2018 - 09:55:37 Czytaj resztę

Wigilia w przedszkolu


W dniu 20 grudnia 2017 roku odbyła się w naszym przedszkolu, już po raz  15-ty, Wigilia Przedszkolna. Stało się już tradycją, że to dzieci 5-letnie (grupa Biedronki) przygotowują dla swoich kolegów inscenizację Jasełek.  W tym roku mieliśmy możliwość oglądać nową fabułę i scenografię tego świątecznego przedstawienia. Mali aktorzy bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych ról i wszystkich obecnych zachwycili swoim występem: grą sceniczną i kostiumami. W tym miejscu, serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc   w nauce ról i przygotowaniu pięknych strojów. Inscenizację Jasełek   przygotowały wychowawczynie grupy: Bogusława Gwizdak i Elżbieta Heliniak. Po Jasełkach, przy dźwiękach kolęd nastąpił najważniejszy moment uroczystości – dzielenie się Opłatkiem. „Życzę wszystkiego najlepszego…” brzmiało dookoła z ust przedszkolaków i pracowników przedszkola. Pani dyrektor Beata Wójtowicz bardzo serdecznie podziękowała dzieciom i nauczycielkom z grupy Biedronki za przygotowanie pięknej inscenizacji Jasełek. Uroczystość zakończyliśmy spożyciem wilijnego obiadu, przygotowanego przez panie kucharki i delektowaniem się  świątecznymi pierniczkami wykonanymi przez naszych przedszkolaków.

wiolak niedziela 04 marca 2018 - 08:12:49

Ozdoby choinkowe


KONKURS PRZEDSZKOLNY „ OZDOBY CHOINKOWE” 
Świąteczne, wigilijne spotkanie, to też czas podsumowania konkursu „ Ozdoby choinkowe”, który jak co roku, zachęcił przedszkolaków i ich rodziców do wspólnego spędzenia czasu podczas przygotowywania prac konkursowych. W konkursie wzięło udział 55 przedszkolaków. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie prace były bardzo piękne. Niemniej, po naradach przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: ·         
Dzieci 3- i 4- letnie: I miejsce:    
Tomasz Hozer i Natalia Turosz 
II miejsce:   Kamila Bieniek i Dawid Federkiewicz 
III miejsce:  Lena Orłow i Zuzanna Czerniecka  
Wyróżnienie: Dorota Działo, Lena Adamska, Kacper Kruk, Alicja Ćwikła, Jan Kasper,    Jakub Gwizdała, Zuzanna Żak, Kazimierz  Matys, Karina Szpila, Maja Hozer,  Artur Federkiewicz, Adam Ziembicki,.   
Dzieci 5- i 6- letnie: 
I miejsce:    Ewa Urban i Ksawery Brzeziński 
II miejsce:    Julia Stelmach i Zuzanna Kozyra 
III miejsce:   Aleksandra Krupa i Alexandra Cichoń 
Wyróżnienie: Aleksandra Kudła, Natan Mędrek, Amelia Burda, Amelia Ziembicka, Lena Szpila, Karolina Kuźniar, Jagoda Cholewiak, Antoni Kruk, Bartłomiej Konior,  Judyta Lorfing, Aleksander Pędziwiatr, Izabela Tabin, Julian Słupek, Maja Bartuś,   Marta Turczyn,  Filip Tworkowski, Liliana Dąbek, Michał Bieszczad, Pola Tokarz   Szymon Kusy, Jakub Partyka, Hubert Augustyn ,Wiktor Piwcio ,  Kacper Daź, Dawid Skowronek, Iga Wyszyńska, Liliana Baran, Michał Wołch, Karol Jaworowski.   
Nagrodę Specjalną otrzymały:  Anna Gwizdała za pracę „Bałwan” i Magdalena Gielara za „Szopkę”.   Nagrody dzieciom wręczyła Pani dyrektor Beata Wójtowicz, która pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu pięknych pomysłów i wytrwałości w wykonaniu prac konkursowych.   Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Prace konkursowe zostały wykorzystane do dekoracji choinki przedszkolnej i szafek w szatni.
wiolak sobota 03 marca 2018 - 16:30:04 Czytaj resztę

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PROMYCZKU


 Święty Mikołaj przynosi prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym przedszkolu. W dniu 4 grudnia przybył do nas, wyczekiwany przez dzieci od samego rana. Wszystkim dzieciom przyniósł przepiękne prezenty, które wzbudziły wielką radość i uśmiech na buziach naszych przedszkolaków. Każda grupa przygotowała dla Świętego Mikołaja   niespodziankę w postaci wierszy, piosenek i laurek.
wiolak piątek 22 grudnia 2017 - 09:27:31 Czytaj resztę

NAŁADOWANI EKOLOGIĄ


Pod takim tytułem w naszym przedszkolu w dniu 5 grudnia 2017r. odbyły się warsztaty przeprowadzone przez trenera programu. Celem programu NAŁADOWANI EKOLOGIA, organizowanego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grupy WIEWIÓRKI. Zajęcia warsztatowe były bardzo ciekawie prowadzone i pokazały dzieciom  negatywny wpływ niesegregowania śmieci  ( szczególnie elektrośmieci) na otaczające środowisko. 

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 12:32:02 Czytaj resztę

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ


W dniu 1 grudnia  2017 roku  w grupie Wiewiórki, na zaproszenie wychowawczyni Aliny Szura, Pani Władysława Kojder – Babcia Karolinki przeczytała dzieciom bajki.  W Promyczku  jest już tradycją, że rodzice, dziadkowie, twórcy literatury i poezji dla dzieci czytają utwory literatury dziecięcej naszym przedszkolakom. Celem  tych spotkań jest uwrażliwienie dzieci na piękno naszego języka, rozwijanie wyobraźni i zainteresowania czytelnictwem.  Takie spotkania to także realizowanie zadań przedszkola w zakresie kształtowania  prawidłowych postaw dzieci w relacjach wielopokoleniowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Babci Karolinki za poświęcenie swojego czasu naszym przedszkolakom.

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 11:01:03 Czytaj resztę

SPOTKANIE Z BAJKĄ


 W dniu 5 grudnia 2017 roku pojawiły się w naszym przedszkolu niecodzienne postacie:  księżniczki, wróżki i pastereczki.  Odwiedziły wszystkie grupy. Podczas wizyt  opowiadały i czytały dzieciom przepiękne bajki oraz prowadziły zabawy muzyczno-ruchowe . Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem. Radość była tym większa, ponieważ każde dziecko, jak to określa Kubuś Puchatek,  dostało także „ małe co nie co”.     Tajemniczymi gośćmi były uczennice  z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, które w ramach wolontariatu przeprowadziły w naszym przedszkolu bardzo ciekawe zajęcia pod hasłem „Spotkanie z Bajką”. Serdecznie dziękujemy.  


wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 10:56:00 Czytaj resztę

Pasowanie na przedszkolaka


W dniu 17 listopada 2017r. w Promyczku odbyła się po raz pierwszy podniosła  uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej okolicznościowe wiersze i piosenki.  W gronie najbliższych złożyły na ręce Pani Dyrektor Beaty Wójtowicz „Przysięgę Przedszkolaka”. Pani Dyrektor  wielką czerwoną kredką pasowała  każde dziecko na Przedszkolaka, wprowadzając je oficjalnie do społeczności przedszkolnej. W imieniu starszych przedszkolaków, nowych kolegów powitała Izabelka Tabin. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia nowi przedszkolacy otrzymali dyplomy i przygotowane przez rodziców „rożki obfitości”. Uroczystość przygotowała  wychowawczyni Pani Cecylia Matuszko.
  
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 09:04:51 Czytaj resztę

Mój przyjaciel Miś


PROJEKT EDUKACYJNY MÓJ PRZYJACIEL MIŚ REALIZOWANY W GRUPIE CZTEROLATKÓW „MISIE”. 
Projekt był realizowany w terminie od 20-24 listopada 2017 roku przez p. W. Kurasiewicz i p. K. Sęk. Podsumowaniem projektu były urodziny Misia, w którym uczestniczyły dzieci, nauczyciel i rodzice. W tym dniu odbyła się prezentacja własnych misiów, wierszyków, piosenek i ciekawostek o misiach . Dzieci odśpiewały swoim Misiom tradycyjne sto lat, a później nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ( p. B. Orłow i p. E. Gwizdała upiekły babeczki). Na koniec były tańce integracyjne z Misiami i rodzicami oraz konkursy. Dziękujemy p. M. Federkiewicz za zakupienie dzieciom Lubisiów i Gumisiów oraz p. M. Murdzi za przepiękne opowiadania o Misiach. Tata N. Bluj także uczestniczył  w urodzinach Misiów i służył swoja pomocą, za co serdecznie dziękujemy.
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 09:04:14 Czytaj resztę

Motylki w minizoo


wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:53:17 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4 »

WITAJCIE


Serwis oparty na

e107