Newsy - Kategoria ''

Robimy sałatki


4 i 5 października  2017r. było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy Misie i Motylki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę oraz owocowe szaszłyki.  Dzieci samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek  i szaszłyków dało maluchom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Zajęcia prowadziły panie Wioletta Kurasiewicz i Krystyna Sęk.
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:04:07 Czytaj resztę

Z wizytą w Policji


We wrześniu 2017r. - wycieczka dzieci z grupy Misie i Motylki do Komendy Powiatowej Policji . Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać.  W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Przedszkolaki najbardziej były zafascynowane radiowozami policyjnymi. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły pracownikom policji kolorowe laurki. Po wizycie wielu z maluszków zadeklarowało, że w przyszłości wstąpią w szeregi policyjne. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Wioletta Kurasiewicz i Krystyna Sęk. 


wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:02:42 Czytaj resztę

Wyprawa do sklepu


W  październiku przedszkolaki z grupy Misie pod opieka nauczycielki Wioletty Kurasiewicz  udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku. Poznały także zawód sprzedawcy. 

 
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:01:47 Czytaj resztę

Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha


 
We wtorek 2 listopada 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pierwszej w tym roku audycji muzycznej prowadzonej przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA z Rzeszowa. Tematem dzisiejszej prezentacji były „Instrumenty smyczkowe”. Przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie różnego rodzaju skrzypiec - małych, dużych, elektrycznych oraz altówki. Wzbogaciły swoją wiedzę o takie pojęcia jak: staccato, legato, pizzicato i tremolo. Mogły również posłuchać pięknych utworów granych na skrzypcach w wykonaniu pani Gabrysi takich jak „Skrzypek na dachu” czy "My Heart Will Go On" z filmu Titanic. Dzieci z przyjemnością przeniosły się w krainę dźwięków i z niecierpliwością czekają już na kolejną audycję.
 
 
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:00:52

Misie w sali zabaw


 Wizyta w sali zabaw. 
W październiku grupa Misie wraz z wychowawcą wybrała się do sali zabaw znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku. Dzieci spędziły miłe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa i aktywny wypoczynek. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz integracji ze swoimi koleżankami i kolegami.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 07:58:14

11 listopada


10 listopada 2017r.
Święto Odzyskania Niepodległości uczcili Nasi Najmłodsi - śpiewem, tańcem, wierszem i uroczystym strojem.
wiolak poniedziałek 13 listopada 2017 - 08:54:55

Na cmentarzu


W dniu 2 listopada 2017 roku dzieci z grupy Misie i Wiewiórki wraz z wychowawczyniami p.W. Kurasiewicz i p. K. Sęk wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych.  Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą żołnierzy poległych w I i II Wojnie Światowej. 
 
wiolak piątek 10 listopada 2017 - 07:59:38 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4

WITAJCIE


Serwis oparty na

e107