Mam talent

PRZEDSZKOLNY TYDZIEŃ TALENTÓW W PROMYCZKU
W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole uzyskało  tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, jak napisała w piśmie z dnia 28 marca 2011r. Pani Minister Katarzyna Hall, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci.  Na frontowej ścianie budynku przedszkola, w kwietniu 2011 roku, została zawieszona tablica upamiętniająca to wydarzenie. Raz w roku, z tej okazji, odbywa się w przedszkolu uroczystość pod hasłem: „ Małe – Wielkie Talenty”, podczas której dzieci z każdej grupy prezentują, w różnych formach, swoje talenty . Corocznie składamy  do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie sprawozdanie z działań przedszkola ukierunkowanych na rozwój uzdolnień naszych przedszkolaków. Od czterech lat, z inspiracji nauczycielki Wioletty Kurasiewicz, działania nasze przybrały nową formę o nazwie: „ Przedszkolny Tydzień Talentów”. Odpowiedzialne nauczycielki przeprowadzają w tym czasie finały konkursów: plastycznego, wokalnego, recytatorskiego i dla starszych dzieci - sprawnościowego. Działania przedszkola związane z rozwijaniem  uzdolnień dzieci budzą wiele pozytywnych emocji w środowisku. W  komisjach konkursowych pracują rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście  - profesjonaliści  w dziedzinach artystycznych. Serdecznie im, jeszcze raz, dziękujemy za poświęcony czas.
wiolak wtorek 15 maja 2018 - 14:16:44 Czytaj resztę

„WZRASTAJ Z RUCHEM”

16 kwietnia 2018 r.
„WZRASTAJ Z RUCHEM”- Olimpiada sportowa dla leżajskich przedszkolaków
Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Leżajsku
Dziękujemy:
za puchary, dyplomy i medale dla wszystkich małych sportowców - p. I. Stefanskiemu (Burmistrzowi Leżajska); za pomoc w organizacji i przebiegu zawodów - rodzicom dzieci z Promyczka: p. Maciejowi Blujowi (inicjatorowi imprezy), p. M. Kasper i R. Tulei; za przygotowanie dzieci - opiekunom najmłodszych z PM nr 4, PM nr 3 Bajki oraz PM nr 2 Promyczka.
wiolak poniedziałek 07 maja 2018 - 10:42:08

Minizoo

Wszystkie starsze grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do MINI ZOO w sklepie „Majster” w Leżajsku. Były to bardzo  ciekawe i kształcące wyjazdy. Wielkim przeżyciem dla dzieci była jazda autokarem, a jeszcze większym obserwowanie zachowania egzotycznych zwierząt. Pracownik firmy,  Pan Paweł, nota bene absolwent naszego przedszkola, przekazał dzieciom bardzo dużo interesujących wiadomości na temat ich życia. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci miały możliwość m.in. dotknąć skóry węża, obejrzeć zrzuconą przez kraba wylinkę, obserwować karmienie legwana oraz  różnych gatunków ryb. Wycieczki do MINI ZOO przyczyniły się do rozwoju zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci. Z przyjemnością wrócimy tam jeszcze raz. Serdecznie dziękujemy firmie „Majster” za bezpłatny transport i poznanie różnych gatunków zwierząt.

wiolak niedziela 04 marca 2018 - 18:49:21 Czytaj resztę

Bal przebierańsców

Dzień 16 stycznia był dla naszego przedszkola dniem szczególnym i długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. W tym dniu odbył się BAL PRZEBIERANCÓW. Jak za dotknięciem magicznej różdżki - przedszkole zamieniło się w czarodziejską krainę, pełną wróżek, księżniczek, królów, rycerzy, super bohaterów, postaci reprezentujących bardzo szlachetne zawody i przepięknych zwierzątek. Wszyscy byli gotowi na wesołą zabawę i się nie zawiedli. Tańce i zabawy poprowadzone przez wodzireja na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Przepraszamy za nieprawidłową datę na zdjęciach, najlepiej napisać, że zrobił to chochlik. Niestety było to niedopatrzenie przedszkolnego fotografa.

wiolak niedziela 04 marca 2018 - 18:38:29

Lekcja w muzeum

W grudniu, obie grupy  6-latków, uczestniczyły w zajęciach „Moja własna ozdoba świąteczna”,  które zorganizowane były przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Dzieci z zachwytem oglądały różnorodne dekoracje i ozdoby świąteczne. Podczas bardzo ciekawej prezentacji, przygotowanej przez pracowników muzeum, poznały zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.    Następnie każde dziecko, samodzielne, wykonało swoją ozdobę choinkową. Dzieci włożyły w tę pracę dużo serca i pomysłowości. Przepięknie wykonane bombki ozdobiły domowe choinki.

wiolak niedziela 04 marca 2018 - 10:20:05 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4 5 6 7 8 »