Mój przyjaciel Miś

PROJEKT EDUKACYJNY MÓJ PRZYJACIEL MIŚ REALIZOWANY W GRUPIE CZTEROLATKÓW „MISIE”.
Projekt był realizowany w terminie od 20-24 listopada 2017 roku przez p. W. Kurasiewicz i p. K. Sęk. Podsumowaniem projektu były urodziny Misia, w którym uczestniczyły dzieci, nauczyciel i rodzice. W tym dniu odbyła się prezentacja własnych misiów, wierszyków, piosenek i ciekawostek o misiach . Dzieci odśpiewały swoim Misiom tradycyjne sto lat, a później nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ( p. B. Orłow i p. E. Gwizdała upiekły babeczki). Na koniec były tańce integracyjne z Misiami i rodzicami oraz konkursy. Dziękujemy p. M. Federkiewicz za zakupienie dzieciom Lubisiów i Gumisiów oraz p. M. Murdzi za przepiękne opowiadania o Misiach. Tata N. Bluj także uczestniczył  w urodzinach Misiów i służył swoja pomocą, za co serdecznie dziękujemy.
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 09:04:14 Czytaj resztę

Motylki w minizoo

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:53:17 Czytaj resztę

Robimy sałatki

4 i 5 października  2017r. było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy Misie i Motylki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę oraz owocowe szaszłyki.  Dzieci samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek  i szaszłyków dało maluchom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Zajęcia prowadziły panie Wioletta Kurasiewicz i Krystyna Sęk.
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:04:07 Czytaj resztę

Z wizytą w Policji

We wrześniu 2017r. - wycieczka dzieci z grupy Misie i Motylki do Komendy Powiatowej Policji . Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać.  W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Przedszkolaki najbardziej były zafascynowane radiowozami policyjnymi. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły pracownikom policji kolorowe laurki. Po wizycie wielu z maluszków zadeklarowało, że w przyszłości wstąpią w szeregi policyjne. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Wioletta Kurasiewicz i Krystyna Sęk.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:02:42 Czytaj resztę

Wyprawa do sklepu

W  październiku przedszkolaki z grupy Misie pod opieka nauczycielki Wioletty Kurasiewicz  udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku. Poznały także zawód sprzedawcy.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:01:47 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4 5 6 7 »

WITAJCIE

Serwis oparty na