POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ

W dniu 1 grudnia  2017 roku  w grupie Wiewiórki, na zaproszenie wychowawczyni Aliny Szura, Pani Władysława Kojder – Babcia Karolinki przeczytała dzieciom bajki.  W Promyczku  jest już tradycją, że rodzice, dziadkowie, twórcy literatury i poezji dla dzieci czytają utwory literatury dziecięcej naszym przedszkolakom. Celem  tych spotkań jest uwrażliwienie dzieci na piękno naszego języka, rozwijanie wyobraźni i zainteresowania czytelnictwem.  Takie spotkania to także realizowanie zadań przedszkola w zakresie kształtowania  prawidłowych postaw dzieci w relacjach wielopokoleniowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Babci Karolinki za poświęcenie swojego czasu naszym przedszkolakom.

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 11:01:03 Czytaj resztę

SPOTKANIE Z BAJKĄ

W dniu 5 grudnia 2017 roku pojawiły się w naszym przedszkolu niecodzienne postacie:  księżniczki, wróżki i pastereczki.  Odwiedziły wszystkie grupy. Podczas wizyt  opowiadały i czytały dzieciom przepiękne bajki oraz prowadziły zabawy muzyczno-ruchowe . Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem. Radość była tym większa, ponieważ każde dziecko, jak to określa Kubuś Puchatek,  dostało także „ małe co nie co”.     Tajemniczymi gośćmi były uczennice  z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, które w ramach wolontariatu przeprowadziły w naszym przedszkolu bardzo ciekawe zajęcia pod hasłem „Spotkanie z Bajką”. Serdecznie dziękujemy.

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 10:56:00 Czytaj resztę

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 17 listopada 2017r. w Promyczku odbyła się po raz pierwszy podniosła  uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej okolicznościowe wiersze i piosenki.  W gronie najbliższych złożyły na ręce Pani Dyrektor Beaty Wójtowicz „Przysięgę Przedszkolaka”. Pani Dyrektor  wielką czerwoną kredką pasowała  każde dziecko na Przedszkolaka, wprowadzając je oficjalnie do społeczności przedszkolnej. W imieniu starszych przedszkolaków, nowych kolegów powitała Izabelka Tabin. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia nowi przedszkolacy otrzymali dyplomy i przygotowane przez rodziców „rożki obfitości”. Uroczystość przygotowała  wychowawczyni Pani Cecylia Matuszko.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 09:04:51 Czytaj resztę

Mój przyjaciel Miś

PROJEKT EDUKACYJNY MÓJ PRZYJACIEL MIŚ REALIZOWANY W GRUPIE CZTEROLATKÓW „MISIE”.
Projekt był realizowany w terminie od 20-24 listopada 2017 roku przez p. W. Kurasiewicz i p. K. Sęk. Podsumowaniem projektu były urodziny Misia, w którym uczestniczyły dzieci, nauczyciel i rodzice. W tym dniu odbyła się prezentacja własnych misiów, wierszyków, piosenek i ciekawostek o misiach . Dzieci odśpiewały swoim Misiom tradycyjne sto lat, a później nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ( p. B. Orłow i p. E. Gwizdała upiekły babeczki). Na koniec były tańce integracyjne z Misiami i rodzicami oraz konkursy. Dziękujemy p. M. Federkiewicz za zakupienie dzieciom Lubisiów i Gumisiów oraz p. M. Murdzi za przepiękne opowiadania o Misiach. Tata N. Bluj także uczestniczył  w urodzinach Misiów i służył swoja pomocą, za co serdecznie dziękujemy.
wiolak środa 13 grudnia 2017 - 09:04:14 Czytaj resztę

Motylki w minizoo

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:53:17 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4 5 6 7 8 »