Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha

We wtorek 2 listopada 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pierwszej w tym roku audycji muzycznej prowadzonej przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA z Rzeszowa. Tematem dzisiejszej prezentacji były „Instrumenty smyczkowe”. Przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie różnego rodzaju skrzypiec - małych, dużych, elektrycznych oraz altówki. Wzbogaciły swoją wiedzę o takie pojęcia jak: staccato, legato, pizzicato i tremolo. Mogły również posłuchać pięknych utworów granych na skrzypcach w wykonaniu pani Gabrysi takich jak „Skrzypek na dachu” czy "My Heart Will Go On" z filmu Titanic. Dzieci z przyjemnością przeniosły się w krainę dźwięków i z niecierpliwością czekają już na kolejną audycję.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:00:52

Misie w sali zabaw

Wizyta w sali zabaw.
W październiku grupa Misie wraz z wychowawcą wybrała się do sali zabaw znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku. Dzieci spędziły miłe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa i aktywny wypoczynek. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz integracji ze swoimi koleżankami i kolegami.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 07:58:14

10 listopada 2017r.
Święto Odzyskania Niepodległości uczcili Nasi Najmłodsi - śpiewem, tańcem, wierszem i uroczystym strojem.
wiolak poniedziałek 13 listopada 2017 - 08:54:55

Na cmentarzu

W dniu 2 listopada 2017 roku dzieci z grupy Misie i Wiewiórki wraz z wychowawczyniami p.W. Kurasiewicz i p. K. Sęk wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych.  Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą żołnierzy poległych w I i II Wojnie Światowej.

wiolak piątek 10 listopada 2017 - 07:59:38 Czytaj resztę
Idź do strony  «1 2 3 4 5 6 7