Mam talent

PRZEDSZKOLNY TYDZIEŃ TALENTÓW W PROMYCZKU
W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole uzyskało  tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, jak napisała w piśmie z dnia 28 marca 2011r. Pani Minister Katarzyna Hall, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci.  Na frontowej ścianie budynku przedszkola, w kwietniu 2011 roku, została zawieszona tablica upamiętniająca to wydarzenie. Raz w roku, z tej okazji, odbywa się w przedszkolu uroczystość pod hasłem: „ Małe – Wielkie Talenty”, podczas której dzieci z każdej grupy prezentują, w różnych formach, swoje talenty . Corocznie składamy  do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie sprawozdanie z działań przedszkola ukierunkowanych na rozwój uzdolnień naszych przedszkolaków. Od czterech lat, z inspiracji nauczycielki Wioletty Kurasiewicz, działania nasze przybrały nową formę o nazwie: „ Przedszkolny Tydzień Talentów”. Odpowiedzialne nauczycielki przeprowadzają w tym czasie finały konkursów: plastycznego, wokalnego, recytatorskiego i dla starszych dzieci - sprawnościowego. Działania przedszkola związane z rozwijaniem  uzdolnień dzieci budzą wiele pozytywnych emocji w środowisku. W  komisjach konkursowych pracują rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście  - profesjonaliści  w dziedzinach artystycznych. Serdecznie im, jeszcze raz, dziękujemy za poświęcony czas.

Obecna edycja „Przedszkolnego Tygodnia Talentów” zbiegła się w czasie z I Olimpiadą Sportową Przedszkolaków, organizowaną dla dzieci z leżajskich przedszkoli. Reprezentanci z naszego przedszkola zajęli w rywalizacjach sportowo – sprawnościowych I miejsce i zdobyli przepiękny puchar ufundowany przez Burmistrza Leżajska. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursów „Przedszkolnego Tygodnia Talentów” odbyło się 24 kwietnia. Dzieci z każdej grupy przedstawiły swój „talent” w postaci śpiewu, tańca, scenki teatralnej. Między ich występami, laureaci pierwszych miejsc zaprezentowali  zaproszonym  gościom i kolegom swoje wiersze i piosenki. W tym roku, w naszej uroczystości uczestniczył Pan Burmistrz Ireneusz Stefański, który pogratulował dzieciom zdobytych wyróżnień i nauczycielkom efektów ich pracy. Wspólnie z Panią Dyrektor Beatą Wójtowicz i Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Aleksandrą Kotuła,  wręczył finalistą konkursów przygotowane dyplomy, nagrody i medale. Wszystkie dzieci z przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursach które, jak co roku, ufundowała Rada Rodziców z naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy Rodzicom przedszkolaków za pomoc w realizacji naszych przedszkolnych przedsięwzięć.

wiolak wtorek 15 maja 2018 - 14:16:44