POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

Wybór zawodu nie jest łatwą sprawą. Wiedzą o tym ci, którzy tę decyzję muszą podjąć. Dlatego w przedszkolu, wpisując się  w kierunki polityki oświatowej państwa, w roku szk. 2018/2019 dzieci poznają zawody wykonywane przez rodziców. W dniu 27 września gościliśmy mamę Jasia, która przybliżyła dzieciom pracę nauczyciela wychowania fizycznego. Wspólnie ćwiczyliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki sportowe. Wizyta była bardzo owocna. 3 października nasze przedszkole odwiedziła mama Nadii, która jest lekarzem. Opowiedziała  nam o pracy w zawodzie lekarza i narzędziach jakimi się posługuje. Chętne dzieci, za pomocą stetoskopu, mogły posłuchać bicia serca swojego kolegi albo zajrzeć do ucha i zobaczyć co w nim się znajduje. Natomiast 23 października, nasze przedszkole odwiedził tata Szymonka, który jest leśnikiem    Przybył do nas razem ze swoim współpracownikiem. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany o pracy leśników podczas zimy i przywiezione przez gości eksponaty darów lasu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie spotkań z naszymi przedszkolakami.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:01:15