Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha

We wtorek 2 listopada 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pierwszej w tym roku audycji muzycznej prowadzonej przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA z Rzeszowa. Tematem dzisiejszej prezentacji były „Instrumenty smyczkowe”. Przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie różnego rodzaju skrzypiec - małych, dużych, elektrycznych oraz altówki. Wzbogaciły swoją wiedzę o takie pojęcia jak: staccato, legato, pizzicato i tremolo. Mogły również posłuchać pięknych utworów granych na skrzypcach w wykonaniu pani Gabrysi takich jak „Skrzypek na dachu” czy "My Heart Will Go On" z filmu Titanic. Dzieci z przyjemnością przeniosły się w krainę dźwięków i z niecierpliwością czekają już na kolejną audycję.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 08:00:52