Wycieczka

Wycieczki w ramch projektu CLIL.
   W trakcie tygodniowego  pobytu w Polsce 29-osobowej delegacji z 4 państw partnerskich uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch wspólnych wyjazdach. 15.05.2018r. miała miejsce pierwsza wycieczka do Medyni Głogowskiej i Łancuta. W wycieczce wzięło udział 13 uczniów szczególnie zaangażowanych w działania projektowe oraz nasi goście. Wszyscy uczestniczyli w lekcji garncarstwa, z której przywieźli ręcznie wykonane flakony, miseczki, skarbonki i inne ozdoby gliniane oraz malowali koguciki, które również zabrali do domów. Koguciki te to nie tylko ozdoby, ale też gwizdki! Zagroda garncarska to prawdziwa perełka przypominająca nam swoim wystrojem o minionych, tak bliskich sercu czasac, a artykuły garncarskie urzekają swoim pięknem i ponadczasowością. Pobyt w zagrodzie można uznać za wyjątkowo udany, sprzyjały nam pogoda i przyjazna atmosfera, a wyjazd do Medyni zakończył smaczny obiad w Karczmie u Garncarzy.

Po południu udaliśmy się zwiedzać zamek w Łańcucie wraz z przewodnikiem. Piękne wnętrza zachwyciły nas po raz kolejny. Dla gości z Finlandii, Łotwy, Hiszpanii i Czech był to niezapomniany dzień! Kolejna wycieczka to bliska Leżajskowi Ożanna. W dniu 18.05.2018r. dwudziestu uczniów z naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z czterech państw pojechało na kajaki na Ożannę. Pomimo deszczu frajda była niesamowita. Dla niektórych uczniów była to okazja do płynięcia kajakiem po raz pierwszy w zyciu.