Hiszpania

Z pobytu w Hiszpanii

5 listopada
Transfer Lotnisko Jasionka- Bilbao.
Podróż trwała wyjątkowo długo ale my lubimy zwiedzać lotniska (Jasionka, Monachium, Frankfurt, Bilbao). Na miejscu czekały na nas rodziny hiszpańskie oraz p. Izaskun Garrote ( nauczyciel języka angielskiego w hiszpańskiej szkole). Zmęczone ale uśmiechnięte dotarliśmy do Zeberio w krainie Basków.

6 listopad
Drugi dzień naszego pobytu rozpoczął się w szkole w Zeberio.
Najpierw odbyło się oficjalne powitanie przez dyrektora szkoły oraz prezentacje wszystkich szkół biorących udział w projekcie Erasmus.
Naszą placówkę prezentowały uczennice szóstej klasy: Gabrysia Borowa, Madzia Kozioł, Ola Sandomierska, Iza Konior i Dominika Wróbel.
Dziewczynki godnie prezentowały nasz kraj:
Gabrysia, Ola i Dominika wykonały taniec gimnastyki akrobacyjnej, Dominika zagrała na flecie, Madzia i Gabrysia zaśpiewały piosenki. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Następnie wychowanki brały udział w warsztatach plastycznych z surowców wtórnych.
Popołudniu wróciły do rodzin a tam czekała ich niespodzianka.....wieczorna wycieczka do Bilbao.

7 listopada
Kolejny dzień..... środa. Godziny poranne i południowe przeznaczone zostały na udział uczennic w zajęciach języka angielskiego w szkole, prowadzone przez nauczycieli z Finlandii, Łotwy, Czech, Hiszpanii i Polski.
Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy do Kościoła św. Tomasza z XVI w oraz do muzeum kowalnictwa, gdzie przewodnikiem był sam burmistrz miasta.