Hiszpania

Z pobytu w Hiszpanii

5 listopada
Transfer Lotnisko Jasionka- Bilbao.
Podróż trwała wyjątkowo długo ale my lubimy zwiedzać lotniska (Jasionka, Monachium, Frankfurt, Bilbao). Na miejscu czekały na nas rodziny hiszpańskie oraz p. Izaskun Garrote ( nauczyciel języka angielskiego w hiszpańskiej szkole). Zmęczone ale uśmiechnięte dotarliśmy do Zeberio w krainie Basków.

6 listopad
Drugi dzień naszego pobytu rozpoczął się w szkole w Zeberio.
Najpierw odbyło się oficjalne powitanie przez dyrektora szkoły oraz prezentacje wszystkich szkół biorących udział w projekcie Erasmus.
Naszą placówkę prezentowały uczennice szóstej klasy: Gabrysia Borowa, Madzia Kozioł, Ola Sandomierska, Iza Konior i Dominika Wróbel.
Dziewczynki godnie prezentowały nasz kraj:
Gabrysia, Ola i Dominika wykonały taniec gimnastyki akrobacyjnej, Dominika zagrała na flecie, Madzia i Gabrysia zaśpiewały piosenki. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Następnie wychowanki brały udział w warsztatach plastycznych z surowców wtórnych.
Popołudniu wróciły do rodzin a tam czekała ich niespodzianka.....wieczorna wycieczka do Bilbao.

7 listopada
Kolejny dzień..... środa. Godziny poranne i południowe przeznaczone zostały na udział uczennic w zajęciach języka angielskiego w szkole, prowadzone przez nauczycieli z Finlandii, Łotwy, Czech, Hiszpanii i Polski.
Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy do Kościoła św. Tomasza z XVI w oraz do muzeum kowalnictwa, gdzie przewodnikiem był sam burmistrz miasta.

8 listopada
Wycieczka do Bilbao i zwiedzanie muzeum Guggenheim.

9 listopada
Wycieczka do San Sebastian, pobyt w planetarium Eureka oraz w Muzeum Nauki i Techniki.

10 listopada
Wycieczka do Bermeo.
Tam zwiedzałyśmy Muzeum Rybołówstwa.
Rejs statkiem po oceanie Atlantyckim to była cudowna przygoda.
Na koniec czekała na nas wisienka na torcie?? spacer na skalista wyspę w Zatoce Biskajskiej - Gaztelugatxe, znanej z kamiennego mostu łączącego ja z lądem i 230 lub 237 schodów prowadzących do zbudowanej przez templariuszy kaplicy z IX lub X wieku.
Wyprawa ta na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.

11 listopada
Powrót do Polski samolotem linii Lufthansa