ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PROMYCZKU

Święty Mikołaj przynosi prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym przedszkolu. W dniu 4 grudnia przybył do nas, wyczekiwany przez dzieci od samego rana. Wszystkim dzieciom przyniósł przepiękne prezenty, które wzbudziły wielką radość i uśmiech na buziach naszych przedszkolaków. Każda grupa przygotowała dla Świętego Mikołaja   niespodziankę w postaci wierszy, piosenek i laurek.
wiolak piątek 22 grudnia 2017 - 09:27:31 Czytaj resztę

NAŁADOWANI EKOLOGIĄ

Pod takim tytułem w naszym przedszkolu w dniu 5 grudnia 2017r. odbyły się warsztaty przeprowadzone przez trenera programu. Celem programu NAŁADOWANI EKOLOGIA, organizowanego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grupy WIEWIÓRKI. Zajęcia warsztatowe były bardzo ciekawie prowadzone i pokazały dzieciom  negatywny wpływ niesegregowania śmieci  ( szczególnie elektrośmieci) na otaczające środowisko.

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 12:32:02 Czytaj resztę

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ

W dniu 1 grudnia  2017 roku  w grupie Wiewiórki, na zaproszenie wychowawczyni Aliny Szura, Pani Władysława Kojder – Babcia Karolinki przeczytała dzieciom bajki.  W Promyczku  jest już tradycją, że rodzice, dziadkowie, twórcy literatury i poezji dla dzieci czytają utwory literatury dziecięcej naszym przedszkolakom. Celem  tych spotkań jest uwrażliwienie dzieci na piękno naszego języka, rozwijanie wyobraźni i zainteresowania czytelnictwem.  Takie spotkania to także realizowanie zadań przedszkola w zakresie kształtowania  prawidłowych postaw dzieci w relacjach wielopokoleniowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Babci Karolinki za poświęcenie swojego czasu naszym przedszkolakom.

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 11:01:03 Czytaj resztę

SPOTKANIE Z BAJKĄ

W dniu 5 grudnia 2017 roku pojawiły się w naszym przedszkolu niecodzienne postacie:  księżniczki, wróżki i pastereczki.  Odwiedziły wszystkie grupy. Podczas wizyt  opowiadały i czytały dzieciom przepiękne bajki oraz prowadziły zabawy muzyczno-ruchowe . Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem. Radość była tym większa, ponieważ każde dziecko, jak to określa Kubuś Puchatek,  dostało także „ małe co nie co”.     Tajemniczymi gośćmi były uczennice  z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, które w ramach wolontariatu przeprowadziły w naszym przedszkolu bardzo ciekawe zajęcia pod hasłem „Spotkanie z Bajką”. Serdecznie dziękujemy.

wiolak czwartek 14 grudnia 2017 - 10:56:00 Czytaj resztę

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 17 listopada 2017r. w Promyczku odbyła się po raz pierwszy podniosła  uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej okolicznościowe wiersze i piosenki.  W gronie najbliższych złożyły na ręce Pani Dyrektor Beaty Wójtowicz „Przysięgę Przedszkolaka”. Pani Dyrektor  wielką czerwoną kredką pasowała  każde dziecko na Przedszkolaka, wprowadzając je oficjalnie do społeczności przedszkolnej. W imieniu starszych przedszkolaków, nowych kolegów powitała Izabelka Tabin. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia nowi przedszkolacy otrzymali dyplomy i przygotowane przez rodziców „rożki obfitości”. Uroczystość przygotowała  wychowawczyni Pani Cecylia Matuszko.

wiolak środa 13 grudnia 2017 - 09:04:51 Czytaj resztę
Idź do strony  1 2 »

Mój przyjaciel Miś wiolak @ (13 gru : 09:04) ()
Motylki w minizoo wiolak @ (13 gru : 08:53) ()