FESTIWAL TECHNIKI W ZST

W dniu 5 października starsze grupy z naszego przedszkola brały udział w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku.    Dzieci uczestniczyły w różnych pokazach naukowych, technicznych, artystycznych  i kulinarnych.  Miały także możliwość prowadzić samochód i gokarty. Przedszkolaki były zachwycone atrakcjami naukowymi przygotowanymi przez gospodarzy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i przyjaciołom przedszkola za oprowadzenie nas po ekspozycji.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:47:44 Czytaj resztę

WARSZTATY KULINARNE

27 listopada dzieci z grupy WIEWIÓRKI  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Mazur – koordynator ds. zdrowego żywienia.     Zajęcia bardzo się podobały naszym przedszkolakom. Dzieci przygotowały dwa dania: kulki kokosowe ( zdrowe pralinki a’la Rafaello ) oraz sok owocowo- warzywny.  Własnoręcznie wykonany  posiłek bardzo wszystkim smakował, nawet niejadkom.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:08:49 Czytaj resztę

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

Wybór zawodu nie jest łatwą sprawą. Wiedzą o tym ci, którzy tę decyzję muszą podjąć. Dlatego w przedszkolu, wpisując się  w kierunki polityki oświatowej państwa, w roku szk. 2018/2019 dzieci poznają zawody wykonywane przez rodziców. W dniu 27 września gościliśmy mamę Jasia, która przybliżyła dzieciom pracę nauczyciela wychowania fizycznego. Wspólnie ćwiczyliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki sportowe. Wizyta była bardzo owocna. 3 października nasze przedszkole odwiedziła mama Nadii, która jest lekarzem. Opowiedziała  nam o pracy w zawodzie lekarza i narzędziach jakimi się posługuje. Chętne dzieci, za pomocą stetoskopu, mogły posłuchać bicia serca swojego kolegi albo zajrzeć do ucha i zobaczyć co w nim się znajduje. Natomiast 23 października, nasze przedszkole odwiedził tata Szymonka, który jest leśnikiem    Przybył do nas razem ze swoim współpracownikiem. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany o pracy leśników podczas zimy i przywiezione przez gości eksponaty darów lasu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie spotkań z naszymi przedszkolakami.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 21:01:15 Czytaj resztę

DARY PANI JESIENI DLA ZWIERZĄT LEŚNYCH

Pod takim hasłem, w naszym przedszkolu, zbieraliśmy  jesienne owoce. Akcję zainicjowała grupa MISIÓW wraz ze swoją nauczycielką, Panią Cecylią Matuszko. Przyłączyły się do niej także pozostałe grupy.     Wszystkie kasztany, żołędzie, orzechy leżące pod drzewami w pobliżu  przedszkola, zostały zebrane   i  znalazły się w koszyczkach naszych przedszkolaków.  Zebrane dary zostały przekazane Nadleśnictwu Leżajsk. Zimową porą będą miłym poczęstunkiem dla leśnych zwierząt. Widoczne na zdjęciach „jesienne ludziki” zostały wykonane przez dzieci i rodziców z grupy WIEWIÓRKI podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w Julinie w domku myśliwskim.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 20:49:06 Czytaj resztę

OWCOWE SZASZŁYCZKI

Poznając dary jesieni, które czekają na nas w sadach, najmłodsze dzieci z grupy Żabki,  komponowały z owoców pięknie wyglądające i smaczne szaszłyki.  Przed przystąpieniem do działań wszyscy umyli ręce. Dzieci zachowały także szczególną ostrożność podczas pracy. Wykonane przez małych przedszkolaków owocowe szaszłyki, wszystkim bardzo smakowały.

wiolak wtorek 15 stycznia 2019 - 20:42:57 Czytaj resztę
Idź do strony  1 2 3 4 5 6 »

WITAJCIE

Serwis oparty na